iso-9001-logo

BSCI Standardı

BSCI Nedir?

Bsci, (Kuruluş Sosyal Uyumluluk İnisiyatifi); Kuruluş veya işletme Gönüllü Sosyal Uyumluluk kelimelerinin İngilizce Business Social Compliance Initiative baş harflerinin kısaltılmışıdır. Bu kuruluşun merkezi Avrupa ve Belçika’dır. Üretim yapan veya tedarik yapılan kuruluşların bulunduğu ülkelerin sosyal şartlarına uyum ve sosyal şartlara ne kadar uyduğunu izleyen bir standardizasyondur.
 
İş Sosyal Uygunluk Girişimi (BSCI) dünya çapında fabrikalar ve çiftlikler tedariğinde çalışma koşullarını iyileştirmek için perakendeciler, ithalatçılar ve markaları destekleyen önde gelen iş odaklı girişimidir. BSCI genel olarak dünya çapında tedarik üretim zinciri içerisinde yer alan kurumların çalışma şartlarını daha iyi hale getirebilmek ve açık iş ve üretim taleplerine cevap verebilmek için oluşturulmuştur.
 
BSCI gibi sosyal sorumluluk standardları tüm dünyada sürdürülebilir ticaret için çıkmış girişimlerdir. Büyük kuruluşlar ve markalar üretim veya tedariklerini sağlam ve sürdürülebilir bir temele oturtmak maksadıyla ve tedarik ettikleri hizmet veya ürünlerin hangi koşullarda ve sürekli alabilecekleri kuruluşlardan temin etmek temel amacı olan bir gayeden yola çıkmıştır. Merkezi Avrupa olan FTA (Dış Ticaret Derneği) tarafından organize edilen bu girişimin şu an Dünya genelinde Yüzlerce Büyük marka ve kuruluş bulunmaktadır.

BSCI Faydaları Nelerdir?
BSCI'nin Perakendeciler, İthalatçılar ve Markalar İçin Faydaları
BSCI Nasıl Alınır?

Telefon

+90 552 313 21 09

email

info@ckdanismanlik.com

Adres

Batıkent Mah. 2635 Sok. No:16/9 Yenisehir/MERSİN